O nas

Idea Kolei Drezynowej powstała na przełomie 2006 i 2007 roku, kiedy grupa miłośników kolei postanowiła uruchomić kolej drezynową w Białowieży w celu uchronienia przed zniszczeniem linii przebiegającej przez malownicze tereny Puszczy Białowieskiej.

Z czasem zaczęły się odbywać regularne przejazdy hobbystyczne połączone z pracami gospodarczymi związanymi z utrzymaniem linii w stanie przejezdności. Wówczas dysponowaliśmy tylko jednym pojazdem, który mógł pomieścić cztery osoby. W trakcie przejazdów powstał pomysł, aby udostępnić przejazdy drezynami napędzanymi siłą mięśni turystom odwiedzającym Białowieżę. W tym celu zostały zamówione trzy nowe pojazdy: pięcioosobowa oraz dwie ośmioosobowe drezyny ręczne tzw. "kiwajki".

W lipcu 2010 r. udało się nam uzyskać niezbędną zgodę na przejazdy dla turystów od właściciela linii: Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Dwa dni po uzyskaniu zgody ruszyły ostatnie prace związane z oczyszczaniem przejazdów kolejowych. Po ukończeniu prac nowa atrakcja w Białowieży została otwarta.

POLECAMY

TripAdvisor Trasy drezynowe w Polsce Z Warszawy na Weekend Pakiety Turystyczne Białowieski Park Narodowy